a

Povídání o józe a jiných věcech

a

Poslední příspěvky

Rozbalte ji v práci

Osmihodinová pracovní doba při sedavém zaměstnání je pro naše tělo utrpením. Málokdo z nás je schopný si dobře nastavit ergonomii pracovního místa a celou pracovní dobu si hlídat správné držení těla. Během krátké chvilky jsme většinou zpět v naší komfortní zóně – v nezdravé pozici, na kterou jsme zvyklí.

První pomoc

Od bolesti nám přitom může pomoci pravidelné krátké protažení. Stačí si mezi e-maily občas naše tělo uvědomit. Vědomě vnímat, jak se právě teď cítím, jestli mě třeba někde něco nebolí. Podle toho uzpůsobit protažení. Pokud cvičíme pravidelně, může nám stačit udělat ve stoje pár úklonů, předklon, uvolnit zápěstí (od psaní na klávesnici) a pravidelně mrknout z okna, abychom ulevili i unaveným očím. 🙂

Na co si dát pozor

Při práci za stolem většinou nejvíce trpí krční páteř, ztuhlá ramena a trapézové svaly, ale můžeme cítit i bolesti v bedrech. Zkracují se nám svaly na stehnech a bedrokyčelní sval (iliopsoas), který propojuje bederní obratle se stehenní kostí. Při flexi trupu (sedu na židli) má iliopsoas přirozeně tendenci se zkracovat.

Jak na bolesti vyzrát dlouhodobě?

Pokud to ale myslíte s jógou trochu víc vážně, můžete si lektora objednat na soukromou lekci pro váš tým až do kanceláře (nebo zasedačky). Osobně mám tyto lekce moc ráda. Klienti si chválí příjemné zahájení pracovního dne protažením a relaxací. Při pravidelné praxi navíc můžeme společně sledovat pokroky. Někteří zaměstnavatelé dokonce lekce jógy nabízí jako benefit pro zaměstnance. Zkuste se optat. 😉

Krátké video na protažení v kanceláři.

Proč jógamatku rozbalit v práci?

Kromě příznivých účinků na fyzické zdraví jóga na pracovišti…

snižuje stres

vytváří spokojenou a přátelskou atmosféru

zvyšuje vaši produktivitu a soustředěnost

posiluje vaši imunitu, snižuje nemocnost a to jistě také všichni ocení.

Přemýšlíte o tom, že byste jógu s kolegy vyzkoušeli? Napište mi nebo zavolejte. Probereme, jaké jsou potřeby a představy vaší skupiny a domluvíme první lekci. Potřebujete jen svoji jógamatku a trochu pohodlnější uniformu.

test test

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Your comment...NameE-mail