a

Povídání o józe a jiných věcech

a

Poslední příspěvky

 
a

Nabídka lekcí

Firmy a skupiny

Individuální lekce

Veřejné lekce

Mé lekce se nesou v klidném a relaxačním tempu v duchu jógové terapie

Jaké typy lekcí nabízím?

Hatha jóga

Praxe, která v nás nastoluje rovnováhu. Hatha naše tělo tonizuje, čistí a pomáhá nám vyrovnat se se stresem.

 

Lekce začíná relaxací a zklidněním mysli. V průběhu celé lekce klademe důraz na dech a jeho plynulost. Z průpravných cviků volně přecházíme do ásánové praxe a jemného posílení svalů. Na závěr si dopřejeme voňavou relaxaci.

klidné tempo a delší výdrže v pozicích

vhodná pro začátečníky i pokročilé

délka lekce 60 nebo 90 minut

lekce začíná a končí relaxací

účinky relaxace podporuji aromaterapií

Jemná jóga

Praxe, která jemně protahuje tělo a zklidňuje mysl. Jemná jóga je výborný prostředek, jak se postupně dostávat do formy např. po delší odmlce, když nejsme úplně fit, nebo když se s jógou seznamujeme.

Jemná jóga je nenáročné protažení a uvolnění vhodné pro každého.

 

Lekce začíná relaxací a zklidněním mysli. V průběhu celé lekce klademe důraz na plynulý dech. Z průpravných cviků přecházíme do jemné ásánové praxe. Mezi ásánami si dopřejeme pauzy a vnímáme jejich účinky. Na závěr si užijeme voňavou relaxaci.

klidné tempo lekce

vhodná pro začátečníky, pokročilé, co chtějí zvolnit i pro seniory

délka lekce 60 nebo 90 minut

lekce začíná a končí relaxací

účinky relaxace podporuji aromaterapií

Jin jóga

Praxe, která vychází z tradice hatha jógy, ale je obohacena o prvky čínských taoistických cvičení a konceptů Tradiční čínské medicíny.

Jinové lekce jsou velmi klidné a skládají se z malého množství pozic, ve kterých  setrváváme pasivně i několik minut. Delší výdrž vytváří tlak na pojivové tkáně, a tak stimulujeme a posilujeme meridiány a vazy, klouby a fascie, které jsou uloženy hluboko na rozdíl od jangové praxe, kde se zaměřujeme na svaly. Při jin józe máme možnost se zastavit, opravdu zpomalit naší mysl a jdeme hluboko do sebe nejen fyzicky ale i na psychické a emoční úrovni.

 

Jin jóga není fyzicky příliš náročná z hlediska dynamického pohybu nebo požadavků na fyzickou sílu, není ale úplně vhodná pro jógové nováčky, protože se jedná o intenzivní práci se sebou a emocemi. V dnešní hektické době je jin jóga velmi důležitou protiváhou našemu každodennímu nabitému programu. Je to skutečné „randez-vous se sebou“.

 

Lekce začíná relaxací nebo meditací, zklidněním mysli. V průběhu celé lekce nás provází dech a užíváme si uvolňující voňavou aromaterapie. Intenzitu pozice – její hloubku a délku si určujete sami, podle vašich možností. Proto se hojně využívají pomůcky jako jsou bločky, deky a bolstery (válcové polštáře).

velmi pomalé tempo lekce

vhodná spíše pro ty, kteří s jógou mají alepoň základní zkušenost

délka lekce 60 nebo 90 minut

lekce je velmi relaxační až meditativního charakteru

aromaterapie s využitím esenciálních olejů

na základě vašeho aktuálního rozpoložení může praxe jin jógy přinést opravdu intenzivní prožitek a emoční uvolnění