a

Povídání o józe a jiných věcech

a

Poslední příspěvky

Jóga při menstruaci

Menstruace může být pro některé ženy velmi bolestivá. Jemnou a klidnou jógou si můžeme od bolestí pomoct. I když se někdy můžeme cítit tak, že bychom se raději ani nezvedly z postele, věřte, že právě jemné protažení některých svalových skupin a uvolnění přináší potřebnou úlevu. Připravila jsem pro vás sestavu, která protahuje bedra a uvolňuje břicho. Vyzkoušejte si, které ásány vám vyhovují a uzpůsobte si jógovou praxi vašim potřebám. Co nám ale především pomůže, abychom menstruaci i dny, které jí předchází, prožívaly v pohodě? Relaxace, celkové zklidnění, méně spěchu a odložení méně závažných povinností na později. Udělejme si čas na sebe. Je to moc důležité a vaše okolí to ocení. Pokud by vás více zajímalo téma ženské cykličnosti, jak se v průběhu měsíce měníme a vynikají různé naše schopnosti a vlohy, doporučuji zajímavou knihu od Mirandy Gray Cyklická žena.

Cyklická žena Miranda Gray jóga

Velmi nápomocné jsou bylinky a aromaterapie. Výborná je majoránka, levandule, meduňka, kontryhel. Můžeme je inhalovat jako éterický olej prostřednictvím aromalampy, nebo si přidat pár kapek do nosného oleje a masírovat břicho a bedra. Bylinky nám skvěle pomůžou také ve formě čaje. Mně se velmi osvědčil čaj Rozkvět Indiánky, který při pravidelném pití uvolňuje menstruační křeče. Čaj, který má skvělý ohlas na řadu ženských problémů (nejen bolestivou menstruaci), zakoupíte v drogerii dm nebo na webu neziskové organizace Indiánky, která se věnuje tématu ženského zdraví a neplodnosti.

Rozkvět Indiánky, aromaterapie, jóga menstruace

Menstruace nemusí být bolestivá, přestože to řada lidí (bohužel i lékařů) tvrdí a berou to jako fakt, se kterým je třeba se smířit. Pokud máte silné bolesti, pátrejte po zdroji, který je způsobuje, hledejte způsoby jak si ulevit. Zkuste začít přírodní cestou. Příroda je skutečně mocná čarodějka. 🙂

test test

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Your comment...NameE-mail